ENACTUS DLA STUDENTÓW

Studenci samodzielnie tworzą zespoły na swojej Uczelni w formie koła naukowego lub organizacji studenckiej. Następnie opracowują i realizują projekty społeczno-biznesowe adresowane do wybranej społeczności lokalnej. Założeniem Programu jest przekazanie wiedzy, postaw oraz umiejętności związanych ze zrównoważonym rozwojem i przedsiębiorczością.

Podjęte inicjatywy i projekty powinny doprowadzić do poprawy sytuacji ekonomicznej i statusu finansowego społeczności objętej projektem. Drużyna Enactus powinna również wypracować i zastosować strategię długookresowego funkcjonowania zespołu, obszarów działalności i jego projektów.

Program Enactus otwiera szeroki wachlarz rozwoju umiejętności z zakresu zarządzania organizacją, tworzenia i realizacji projektów społecznych, rozwoju kariery zawodowej i rozwoju kompetencji twardych i miękkich. W trakcie każdej edycji Programu odbywają się konferencje i dodatkowe wyzwania przygotowane wspólnie z Partnerami, w których do wygrania są wyjątkowe nagrody rzeczowe i pieniężne, często połączone z sesjami coachingowymi i mentoringowymi. Dlatego jest to świetna okazja do poznania od wewnątrz największych przedsiębiorstw w Polsce. Niejednokrotnie mamy możliwość spotkania się w siedzibie Partnera czy odwiedzenia zakładów produkcyjnych. Każdy w Enactusie może skorzystać z analizy swojej kariery zawodowej, analizy CV, przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej czy budowania własnej marki osobistej.

To tylko przykłady, a ile możecie poświęcić czasu na działanie w programie zależy od Was!

Dlaczego warto dołączyć do Enactusa?

Wdrażaj rozwiązania społeczne

Wierzymy, że studenci to przyszli przedsiębiorcy, którzy podejmując działania tworzą lepszy świat dla nas wszystkich. W ramach Programu Enactus będziesz tworzyć projekt na podstawie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Jako członek zespołu będziesz dbać o rozwój projektu, aby zmaksymalizować jego wpływ społeczny. Zmień życie lokalnej społeczności na lepsze z Nami!

Wystartuj swoją karierę

Absolwenci Enactus mają 50 razy większe szanse na zatrudnienie w firmach, które są Partnerami Programu niż przeciętny absolwent. Enactus zapewnia wyjątkowe możliwości interakcji z rynkiem pracy. Bycie członkiem w Programie wpisane w ramach doświadczenia w Twoje CV będzie częstym tematem rozmów na rozmowie rekrutacyjnej. Dzięki temu, nasi absolwencie pracuja w najlepszych firmach w Polsce!

Otwórz się na nowe znajomości

Dołączając do zespołu Enactus na Twojej uczelni, dołączysz do grupy proaktywnych studentów, którzy są ambitni oraz pełni energii i talentów. Po dołączeniu do zespołu projektowego nauczysz się jak podjąć inicjatywę, jak zaplanować i zrealizować projekt oraz jak efektywnie komunikować się i współpracować, również z pozycji lidera. Przyjaźnie z członkami Programu Enactus to przyjaźnie na całe życie!

Co będę robił/a w Enactusie?

Doświadczenie w Zespole

Dołączając do zespołu Enactus, możesz rozwijać się w zespole projektowym jako osoba odpowiedzialna za różne obszary, takie jak marketing, nawiązywanie współpracy, finanse lub organizacja wydarzeń. Projekty każdego zespołu są niezwykle unikalne, a więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!

W trakcie działalności w Enactus możesz również być członkiem Zarządu swojego zespołu lub zostać liderem własnego projektu. Role te dają możliwość rozwijania umiejętności przywódczych, strategicznego myślenia, podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów oraz skutecznego delegowania zadań. Co ważne, przez cały czas możesz liczyć na wsparcie Enactus Poland.

Dodatkowo jako członek Programu weźmiesz udział w cyklicznych konferencjach biznesowych – Enactus Starter oraz Enactus Future Leaders, podczas których odbywają się szkolenia z zakresu zarządzania projektami, design thinkingu, CSR, negocjacji biznesowych, pitchingu itp.

Konkursy

Co roku każdy zespół Enactus w Polsce bierze udział w Enactus Poland National Competition, czyli w prestiżowym konkursie wyłaniającym projekt, który okazał się mieć najlepszy wpływ społeczny. Drużyny prezentują swój projekt przed biznesowym jury składającym się z Prezesów polskich i zagranicznych spółek. Kwalifikacja do konkursu odbywa się poprzez przedwstępną weryfikację i ocenę projektu zgodnie z kryterium Enactus.

Zwycięski zespół reprezentuje Polskę na międzynarodowym konkursie – Enactus World Cup, podczas którego prezentowane są najlepsze projekty społeczne spośród reprezentacji z ponad 30 krajów, a tytuł mistrza zdobywa tylko jedna drużyna. Jest to prawdziwe święto wszystkich zespołów Enactus z całego świata, połączona niesamowitą dawką inspiracji, motywacji i przedsiębiorczości. Co ciekawe, każdego roku konkurs przenosi się do innych lokalizacji, wcześniej odbywał się między innymi w San Jose, Toronto, Londynie, Pekinie czy też Portoryko.

Jak mogę dołączyć?

1. Wypełnij zgłoszenie na naszej stronie lub na stronie zespołu do którego chcesz dołączyć.

2. Czekaj na kontakt od Zespołu na Twojej Uczelni i przejdź proces rekrutacyjny.

3. Jeśli pozytywnie przeszedłeś proces rekrutacyjny – witamy w Programie Enactus!

... a jeśli chcę założyć zespół Enactus?

1. Zbierz min. 5-ciu studentów wraz z potencjalnym Opiekunem Naukowym, który będzie pełnił funkcję Faculty Advisora.

2. Wypełnij formularz aplikacyjny o utworzenie zespołu znajdujący się poniżej po kliknięciu żółtego przycisku.

3. Poczekaj na kontakt od teamu Enactus Poland, którzy przeprowadzą proces kwalifikacji zespołu do Programu.

4. Po pozytywnej kwalifikacji zespołu otrzymasz niezbędne informacje i dokumenty do dalszej pracy Twojego zespołu!

Korzyści dla Uczelni

Rozwój studentów

Studenci uczą się zarządzania projektami oraz organizacją w praktyce. Doskonalą umiejętności wystąpień publicznych, planowania, podejmowania ryzyka, motywowania oraz aktywnego słuchania.

Tworzenie projektów

Zadaniem studentów jest zaplanowanie i realizacja projektów biznesowych w oparciu o Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ i koncepcję CSR w 3 obszarach: ekonomicznym, ekologicznym i społecznym.

Kreowanie innowacji

Projekty odpowiadają na konkretne problemy lokalnej społeczności jednocześnie będąc innowacyjnymi rozwiązaniami. Poprzez wykorzystanie koncepcji biznesowych ich działania osiągają mierzalne i stabilne efekty.

Współpraca i promocja

Program jest obecny w 33 krajach na ponad 1700 uczelniach. Posiadanie zespołu Enactus na uczelni to posiadanie wielkiego biznesowego tyglu przedsiębiorczych i kreatywnych studentów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Angela Czyżewska

Country Leader Enactus Poland angela.czyzewska@bigram.pl +48 603 175 871
=