ENACTUS STARTER

Pierwsze z wydarzeń w Programie Enactus Poland. Organizowane jest co roku na jednej z Uczelni na której działa Zespół Enactus. Celem wydarzenia jest wprowadzenie do Programu, integracja członków Enactusa i przekazanie wiedzy dotyczącej realizacji projektów.

 

Konferencję Enactus Starter organizujemy na początku nowego roku akademickiego w Listopadzie. Zapraszamy zespoły Enactus z całej Polski na jedną z Uczelni na której działa Program Enactus. W jednym miejscu spotykają się nowi członkowie, obecni i alumni aby zrozumieć Ideę Enactusa.

Wydarzenie trwa dwa dni w trakcie, których przybliżamy zasady programu, inspirujemy do działania, przekazujemy wiedzę dotyczącą zarządzania zespołem i tworzenia projektów społecznych. Nie zapominamy o integracji, która jest niezwykle ważna szczególnie dla nowych Enactusów.

POPRZEDNIE EDYCJE

STARTER 2023

Studenci i Alumni Programu Enactus wzięli udział w Konferencji Enactus Starter, która odbyła się w dniach 17 – 18 listopada 2024 w Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej. Współorganizatorem konferencji był Zespół Enactus z Politechniki Warszawskiej.

Podczas konferencji oficjalnie otworzyliśmy kolejną edycję Programu Enactus w roku akademickimm 2023/2024 i powitaliśmy nowe zespoły Enactus z Akademii Łomżyńskiej, WSB Merito w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Po zakończeniu sesji otwarcia studenci udali się na warsztaty, które obejmowały zarządzanie projektami, komunikację i wystąpienia publiczne, zastosowań „agile w praktyce”, MVP i podstaw tworzenia aplikacji.

W piątkowy wieczór odbyła się też integracja i networking wszystkich studentów z zespołów Enactus.

Organizatorami wydarzenia byli Enactus Politechnika Warszawska, Enactus Poland i Bigram Sp. z o.o.

STARTER 2022

Tegoroczna edycja odbyła się 9 – 10 Grudnia 2022 na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na której działa Zespół Enactus SGGW. W trakcie dwóch dni warsztatów studenci poznali UX&UI, Zasady SEO, Leadership, Pitching, Złote Przepisy na Projekty Enactus i metodykę tworzenia innowacji przy pomocy Design Thinking. Odbyła się także integracja, która jeszcze lepiej wzmocniła zespoły do działania na nadchodzący nowy rok.

Organizatorem wydarzenia byli Enactus Poland i Bigram S.A.

Partnerzy wydarzenia: Totalizator Sportowy, BP Polska, BGK – wspieramy rozwój firm, Fundacja Empiria i Wiedza, Pfizer, ABSL Poland, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., DOZ S.A. oraz Instytut Humanites.

STARTER 2019

Odbyła się 15-16 listopada 2019 na Politechnice Warszawskiej. W trakcie dwóch dni szkoleń studenci dowiedzieli się jak wyznaczać i monitorować cele aby skutecznie je realizować, jak stworzyć model biznesowy i wartość dla klienta, współpracy organizacji studneckich z partnerami zewnątrznymi, projektów CSR, budowania marki osobistej, organizacji biznesu i marketingu w Social Media.

STARTER 2018

Odbyła się 9-10 listopada 2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W trakcie dwóch dni studenci zgłębili tajniki wiedzy na temat zarządzania projektami, design thinking, tworzenia modeli biznesowych, a także personal brandingiem. To już piąta edycja konferencji Enactus Starter, która jest dedykowana wszystkim studentom zrzeszonym w programie. Nowi członkowie organizacji mieli okazję poznać świat Enactus, a także uczestniczyć w inspirujących warsztatach.