ENACTUS WORLD CUP

World Cup, to coroczna międzynarodowa konferencja Enactus i konkurs na najlepszy projekt społeczny spośród reprezentacji z ponad 30 krajów. Jest to prawdziwe święto wszystkich zespołów Enactus z całego świata.

 

Enactus World Cup, to największe wydarzenie w Programie Enactus dla wszystkich zespołów z całego świata. Nieprzerwanie organizowane od 2001 roku. Pierwszy World Cup odbył się w Londynie. Od tego czasu ponad 700 zespołów Enactus wzięło udział w finałach, a ponad 45.000 uczestników wzięło udział w wydarzeniach – dziesiątki tysięcy studentów, liderów przyszłości i najlepszych liderów biznesu ze wszystkich zakątków świata. W dalszym ciągu było i jest świętem projektów studenckich, ich wpływu na naszą planetę. Po prostu trzeba tu być aby tego doświadczyć!

WORLD CUP 2023

Tegoroczna edycja powraca do Europy. Zespoły z ponad 30 krajów zawitają do Utrechtu w Holandii. To tutaj odbędzie się finał rywalizacji o najlepszy i najbardziej zrównoważony projekt społeczno – biznesowy. W trakcie całego tygodnia odbędą się liczne debaty, spotkania, warsztaty, a co najważniejsze … integracja zespołów z całego świata!

ZAPISZCIE DATĘ !

RYWALIZACJA

Doświadcz z pierwszej ręki, jak Enactus World Cup pokazuje działania przedsiębiorcze, napędza innowacje i skaluje wpływ na naszą planetę.

W eliminacjach krajowych bierze udział ponad 37.000 studentów z uczelni wyższych, a następnie wyłaniane są zespoły National Champion’s z ponad 32 krajów. Każdy zespół prezentuje projekty społeczno-biznesowe, które mają wpływ na Globalne Cele Zrównoważonego Rozwoju w ich społecznościach i które dążą do tego, aby uruchomić nowe przedsiębiorstwa społeczne, stworzyć nowe miejsca pracy i zwiększyć wpływ na nasze środowisko.

WSPÓŁPRACA

Poprzez różnorodne i świeże perspektywy, skupiamy się na sile innowacji biznesowych i przedsiębiorczych działaniach, aby wpłynąć na najtrudniejsze problemy świata.

Forum Enactus dzieli się rzeczywistymi postępami i działaniami zgodnymi z Globalnymi Celami Zrównoważonego Rozwoju. Energia, która powstaje, gdy liderzy światowego biznesu i influencerzy przecinają się ze studentami-innowatorami, którzy wymieniają się doświadczeniem i napędzają pozytywny wpływ na Globalne Cele w krajach w których działają.

SPOŁECZNOŚĆ

Odkryj różnorodność kultur i bogactwo pomysłów, które tworzą połączenia między kulturami i przetrwają na całe życie.

Podczas całego wydarzenia studenci mogą doświadczyć radość i energię, która łączy całą społeczność Enactusa z życiem ludzi, którym pomogły opracowane projekty. Wymiana doświadczeń, pomysłów i dobra zabawa, która promuje obietnicę pozytywnego wpływu na ludzi, planetę i dobrobyt.

POPRZEDNIE FINAŁY

WORLD CUP 2022 – PORTORYKO

Finał trwał od 30 października do 2 listopada 2022 w San Juan, Portoryko. Reprezentacje z ponad 30 krajów przyjechały z najlepszymi projektami aby wybrać ten jeden najlepszy, który najmocniej wpłynął na ludzi, planetę i dobrobyt. Uczestniczyć można było stacjonarnie jak również online.

Polskę reprezentował na miejscu Zespół Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z projektem SOBER.

Wspierał ich zespół Enactus Poland: Piotr Wielgomas (Prezes Bigram) i Country Leader Angela Czyżewska.

Zapraszamy do obejrzenia zapisów z transmisji.

FINAŁY WIRTUALNE

WORLD CUP 2021

Finał trwał od 14 do 21 października. Ze względu na pandemię całe wydarzenie ponownie odbyło się online. Polskę reprezentował Zespół Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z projektem PetBoom.

WORLD CUP 2020

Finał odbył się między 8 – 11 Września 2020. Ze względu na restrykcje spowodowane pandemią pierwszy raz w historii Finałów Enactus całość została zorganizowana online. Polskę reprezentował Zespół Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z projektem DiaBite.