POLITECHNIKA ŁÓDZKA

Projekt DiVision jest odpowiedzią na problem związany z wyposażeniem strażaków. Aktualnie ich osprzętowanie pozostawia wiele do życzenia oraz wielokrotnie ogranicza działania na terenach objętych akcją gaśniczo-ratowniczą. W związku z powyższym, postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i korzystając z doświadczenia strażaków stworzyć projekt DiVision.
DiVision jest to inteligentny hełm strażacki, który poprzez zamontowane w nim moduły elektroniczne zwiększa efektywność oraz bezpieczeństwo pracy strażaków.

Wśród tych podzespołów znajdują się między innymi:

  • kamera termowizyjna, która została zamontowana wewnątrz hełmu i wyświetla obraz na specjalnie wyznaczonym miejscu przyłbicy
  • czujniki biometryczne, które stale monitorują stan zdrowia strażaka biorącego udział w akcji i przesyłają dane do panelu dowódcy
  • moduł GPS, który pobiera dane na temat położenia uczestników akcji i również przesyła je do panelu dowódcy
  • czujniki tlenku węgla oraz atmosfery wybuchowej, które informują strażaka o stopniu zawartości tych gazów w powietrzuWszystkie wspomniane elementy tworzą jedno narzędzie, które zrewolucjonizuje rynek. DiVision to technologia usprawniająca reakcję strażaków, pozwalająca przeprowadzać dokładne rozeznanie terenu oraz monitorująca kondycję strażaków. Wielokrotnie również podkreślamy, iż jedną z największych zalet naszego hełmu jest kompleksowość oraz mobilność, czego przyczyną jest umiejscowienie wszystkich modułów w jednym miejscu. Projekt jest tworzony we współpracy z zawodowymi strażakami, którzy w oparciu o swoje doświadczenie stale opiniują nasze rozwiązania oraz proponują nowe. Dodatkowo otwarcie nam mówią, jak bardzo pożądany jest przez nich nasz hełm. Stanowi to doskonałe świadectwo trafności naszego projektu.
PROJEKT REALIZUJE CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU:

 

PROJEKTY ENACTUS PŁ