8 marca, w Narodowym Banku Polskim spotkały się delegacje zespołow studenckich SIFE. Do Warszawy przyjechali studenci z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Łódzkiej i Poznańskiej, Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Uniwersytetu EKonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej połowie dnia, Nina Koopman – Regional Program Manager for Europe, przypomniała uczestnikom zasady działalności i kryteria projektów SIFE. – „Najbardziej efektywne projekty to te, w których blisko współpracujecie z lokalnymi społecznościami i które stanowią rozwiązanie dla lokalnych problemów. Siła SIFE leży w możliwości faktycznego wpływania na rozwój społeczeństw i rozwiązywania lokalnych problemów, takich jak np. bezrobocie.  Możecie wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, równocześnie pomagając innym. I to jest podstawa Waszej motywacji.” 

Popołudniu uczestnicy wysłuchali prezentacji NBPortal.pl oraz Komisji ds. Edukacji. Dzień zakończyło podsumowanie prowadzone przez zespół SIFE Poland.

Przez aktywnymi zespołami SIFE przygotowania do konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Warszawie.
W miedzyczasie na innych uczelniach, do tej pory niezaangażowanych w program odbywają się spotkania informacyjne dla studentów i pracowników naukowych. Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy! Najbliższe spotkania w Warszawie.

[nggallery id=16]