Konkurs na najlepsze zdjęcie związane z realizacją projektu dotyczącego tematu zarządzanie finansami został zorganizowany w ramach programu przyznawania grantów Banku HSBC. W inicjatywie wzięło udział ponad 40 drużyn SIFE z 18 państw.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentująca uczelnię HR College of Commerce and Economics w Indiach. Drużyna realizuje projekt pod nazwą „Chirag”, co w języku hindi oznacza „światło”. Założeniem programu jest przekazanie rodzinom wiedzy z zakresu zarządzania finansami w gospodarstwie domowym.

Drużyna uważa, że ograniczeniem dla edukacji i rozwoju ekonomicznego w Indiach jest brak elektryczności. „Światło” symbolizuje wiedzę i umiejętności, które zespół przekazuje w ramach swojego projektu.

HSBC Photo contest

Miejsce drugie przypadło drużynie z Uniwersytetu w Nowej Anglii (Australia). Zespół prowadzi szkolenia dla dzieci z jednej z lokalnych szkół, dotyczące finansów i bankowości.

HSBC Photo contest

Trzeci wyróżniony zespół reprezentuje Uniwersytet w Hanoi (Wietnam). Drużyna organizuje cykl szkoleń dla menedżerów, jak również niepełnosprawnych osób pracujących. Program dotyczy m. in. księgowości, marketingu, jak również podstaw bankowości.

HSBC photo contest