ENACTUS POLITECHNIKA POZNAŃSKA

TEAM LEADER: Mateusz Strzelecki

FACULTY ADVISOR: dr Agnieszka Krugiełka 

OPIEKUN ORGANIZACYJNY: mgr inż. Wiktoria Kanciak 

Zespół Enactus PUT to dynamiczna grupa składająca się z ponad 20 utalentowanych studentów, zorientowanych nie tylko na rozwój, ale i chętnych do działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2023 roku intensywnie rozwijaliśmy projekt Nici z planety, który został doceniony podczas konkursu EkoMasters 2023 jak i w trakcie VIII Gali Grantów Kół Naukowych Politechniki Poznańskiej 2023. Zespół Enactus PUT w swojej karierze wygrał również wyzwanie CSR Totalizatora Sportowego z projektem Komunikacja Sukcesu.

Nasze osiągnięcia w Konkursach Enactus Poland National Competition:

  • 2023 – III miejsce – projekt Nici z Planety
  • 2022 – Best Faculty Advisor
  • 2021 – Best Faculty Advisor
  • 2020 – III miejsce – projekt beeCo. ,nagroda specjalna od Diamentowego Partnera BP, nagroda dla sekcji PR-Social Media Roket
  • 2018 – II miejsce – projekt Insudi 
  • 2017 – Best Faculty Advisor
  • 2016 – Most Improved Team

AKTUALNE PROJEKTY 2023/2024

Projekt Nici z Planety koncentruje się na podniesieniu poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, zwłaszcza wśród członków społeczności akademickiej. Kluczowym aspektem jest wydłużenie cyklu życia ubrań oraz ponowne wykorzystanie materiałów tekstylnych. Nici z Planety promują styl życia, w którym ludzie świadomie podejmują decyzje konsumenckie, dbając jednocześnie o planetę poprzez zmniejszenie wpływu branży modowej na środowisko naturalne.

WOOF to innowacyjny projekt o zrównoważonym społecznym oddziaływaniu, którego celem jest pomoc zwierzętom poprzez dbanie o dobro planety. W ramach projektu, zaangażowane są lokalne społeczności, eksperci w dziedzinie budownictwa ekologicznego oraz organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami. Przetworzymy stare, niechciane ubrania w piękne i wygodne domki dla psów ze schronisk oraz przytulisk. Zapewnimy im nowy komfort życia, jednocześnie pomagając rozwiązać problem bezdomności zwierząt. WOOF zachęca do recyklingu i ponownego wykorzystywania materiałów w trosce o środowisko. Edukując, przyczynia się do zwiększania odpowiedzialności społeczeństwa zarówno wobec planety jak i zwierząt.

PROJEKTY ARCHIWALNE