SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA

Naszym celem jest produkcja legowisk dla psów z nieużytych tkanin od firm szwalniczych. Dzięki nawiązanej przez nas współpracy ze szwalnią w Łodzi, mamy możliwość odbierania od nich materiałów, które są pozostałościami z zakończonych kolekcji oraz skrawek powstających przy szyciu.

Rozwiązujemy tym problem generowania dodatkowej ilości odpadów z tkanin, które w innym razie musiałyby zostać zutylizowane. Legowiska te składają się z trzech kluczowych części: materaca i pokrowca, które zrobione są z większych części materiałów oraz wypełnienia materaca, czyli małych skrawek materiałów. Dzięki wymiennym pokrowcom przedłużamy cyklu życia legowisk i tym samym nie tylko zmniejszamy ilość odpadów poprzez ponowne użycie tkanin, ale także zmniejszając liczbę kupowanych i wyrzucanych legowisk.

Naszymi potencjalnymi klientami są właściciele psów, którzy popierają ideologię zero waste i chcą zminimalizować swój wpływ na środowisko.
Naszym celem jest również przekazywanie 5% naszego zysku schroniskom dla zwierząt oraz zatrudnianie bezrobotnych lub emerytowanych szwaczek

PROJEKT REALIZUJE CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU:

 

 

PROJEKTY ENACTUS SGH