Za nami finały Enactus World Cup 2015. Podczas wydarzenia, które odbywało się w dniach 12-14 października, przedstawiciele 36 państw, w tym reprezentacja Polski, przedstawili swoje projekty, przed międzynarodowym jury złożonym z prezesów i menedżerów takich firm jak WallMart, CocaCola czy Unilever.

Polskę na finale międzynarodowym reprezentowała drużyna Enactus Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która przedstawiła projekt Aphasia. W ramach inicjatywy studenci wsparli rozwój i promocję aplikacji pomagającej osobom dotkniętym przez afazję w komunikacji oraz rehabilitacji.

 

Photo World Cup 2015 (3)

Poland

 

Wyjazd Polskiej Reprezentacji był możliwy między innymi dzięki wsparciu ze strony sponsorów: PKO Banku Polskiego, Grupy LOTOS, Gras Savoye oraz BIGRAM.

Oprócz zespołu SGGW, również zespół Uniwersytetu Gdańskiego wspierał działania polskiej reprezentacji w Johannesburgu.

 

Photo World Cup 2015 (2)

 

Podczas tegorocznego finału Enactus World Cup najlepszy okazał się zespół Enactus Southampton reprezentujący Wielkią Brytanię. Drużyna zaprezentowała 2 projekty realizowane w społecznościach lokalnych w Kenii.

Pierwszy dotyczył wymiany niebezpiecznych oraz bardzo szkodliwych dla zdrowia lamp naftowych na lampy solarne. Drużyna zaangażowała aktywnych członków społeczności do założenia firmy wynajmującej lampy solarne.

Rozwiązanie to okazało się nie tylko lepsze dla zdrowia i środowiska ale również bardziej oszczędne (koszt wynajmu lampy był niższy niż kupienie nafty). Rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć problemy zdrowotne układu oddechowego o 90% wśród tych, którzy korzystają z lamp solarnych oraz znaczne zmniejszyć ilość ludzi, którzy cierpią z powodu poparzeń wywołanych przez wypadki z lampami naftowymi.

Drugi projekt SanEco, dotyczył poprawy higieny w kenijskich społecznościach m.in. poprzez stworzenie ekologicznych toalet ograniczających dostęp szkodliwych substancji do wody oraz produkcję mydła SanEco wykonanego z bananów oraz awokado. Projekt pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób takich jak cholera.

Zachęcamy również do oglądania video flashback i poczucia niezwykłej atmosfery Enactus World Cup 2015:

 

Finał zakończył się wynikami:

I miejsce – Wielka Brytania

II miejsce – Stany Zjednoczone

III miejsce – Marocco

[nggallery id=24]