W wydarzeniu SIFE World Cup 2009 w Berlinie wzięło udział ponad 2000 osób. Wśród nich znaleźli się studenci, opiekunowie naukowi, przedstawiciele licznych firm oraz pozostali goście.

Polskę reprezentowała drużyna z Uniwersytetu Gdańskiego. (zdjęcie powyżej)

Konkurs rozpoczął się w poniedziałek 5 października. W pierwszej rundzie drużyny zostały podzielone na osiem lig, po pięć zespołów. Drużyna SIFE Uniwesytet Gdański rywalizowała w grupie z zespołami z Japonii, Kenii, Meksyku i Francji.

Studenci przedstawiali wyniki swojej całorocznej pracy w formie multimedialnych prezentacji. Opowiadali o organizacji projektów SIFE oraz o ich rezultatach. Wiele drużyn przedstawiło również informacje na temat swoich uczelni i regionów. Wystąpienia były oceniane przez wybraną grupę sędziów. Niestety, pomimo imponującej prezentacji, polski zespół nie awansował do kolejnego etapu.

Do rundy półfinałowej zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny z każdej ligi, które przystąpiły do rywalizacji następnego dnia. Do ścisłego finału awansowały już tylko cztery najlepsze drużyny – reprezentanci Egiptu, Indii, Kanady oraz Niemiec.

Wyniki ostatniej rundy były następujące:

Miejsce 1. Egipt – French University in Egypt

Miejsce 2. Indie – Alpha Arts and Science College

Miejsce 3. Kanada – Memorial University of Newfoundland

Miejsce 4. Niemcy – University of Mannheim

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji zespołów finałowych.

Więcej informacji na stronie www.sife.org

Państwa uczestniczące w SIFE World Cup 2009 w Berlinie:

Albania, Australia, Azerbejdżan, Brazylia, Kanada, Chiny, Egipt, Francja, Niemcy, Ghana, Gwatemala, Indie, Japonia, Kazachstan, Kenia, Korea, Kirgistan, Malezja, Meksyk, Maroko, Holandia, Nowa Zelandia, Nigeria, Filipiny, Polska, Puerto Rico, Rosja, Senegal, Singapur, Republika Południowej Afryki, Suazi, Szwecja, Tajikistan, Tajlandia, Tunezja, Ukraina, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Wietnam, Zimbabwe