5 czerwca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki odbył się ogólnokrajowy konkurs Enactus Poland 2017. Studenci zaprezentowali innowacyjne projekty biznesowe, a zasiadający w jury biznesmani wybrali drużynę, która będzie reprezentowała Polskę na Enactus World Cup w Londynie.

Konkurs Enactus Poland 2017 podsumowuje działania studentów w minionym roku akademickim i jednocześnie otwiera przygotowania do współpracy z biznesem w nowym roku.

Wydarzenie zgromadziło w salach Kinoteki niemal 400 uczestników. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: wieloletni ambasador Enactus na świecie, Lord dr. Michael Hastings, Head of Global Citizenship w KPMG International, który inspirował wszystkich do nieustającej współpracy i odwagi w działaniach oraz Rachael Jarosh, CEO & President Enactus International.

0701_1267_D4_FX_S_3500px

W jury konkursu uczestniczyło 100 prezesów i dyrektorów z takich firm jak Grupa Danone, Mars Polska, Polski Fundusz Rozwoju, Grupa Onet, PwC, Mastercard, LOTTE Wedel, Grupa Saint-Gobain, BOŚ Bank, T-Mobile, Volvo, Grupa Eurocash, Medicover, Siemens, L’Oreal, IBM Polska, Oriflame, McCornick Polska, Shell, Prudential, Grupa Wirtualna Polska, PMI, Antalis Poland, Avallon, CAT Finacial Services, MindSpace, HSBC Poland, DB Schenker.

Na konkursie zaprezentowały się najlepsze zespoły z 12 uczelni. Zwycięzcą konkursu została drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Przedsiębiorczy studenci skradli serca jurorów projektem Needle You Need, którego celem jest rozwiązywanie problemu nadmiernego konsumpcjonizmu oraz nieodpowiedzialnej produkcji. „Do projektu zaangażowaliśmy seniorki, które starym ubraniom, dają nowe życie tworząc z nich oryginalne kocyki. Zaangażowanym w proces produkcji seniorom przekazujemy naszą pozytywną energię i wiedzę.” – mówi Majka Gryczyńska, liderka zwycięskiego zespołu.

0735_1299_D4_FX_S_3500px

Oprócz przyznania nagrody głównej zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu został wyróżniony tytułem „Most Improved Team”. Podczas wydarzenia przyznane zostały również dodatkowe nagrody i wyróżnienia:

Outstanding Leader Award: przyznany Annie Tarasce z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Best Business Advisor: dla Piotrka Chimko, doradzającego zespołowi Uniwersytetu Łódzkiego
Best Faculty Advisor: dla Agnieszki Krugiełki, będącej opiekunem naukowym Politechniki Poznańskiej
Social Media Rocket: dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Business Partner of the Year: dla Grupy Saint-Gobain
Alumni Contribution Award: dla Michała Przybylskiego oraz Pawła Treli

0602_1232_D4 0456_1137_D4
0463_9379_D8 0481_9386_D8
0449_1130_D4 0472_1150_D4

Zwycięzki zespół już we wrześniu reprezentował będzie Polskę na Enactus World Cup w Londynie gdzie zmierzy się z reprezentacjami 36 państw, w których obecny jest Program Enactus

[nggallery id=52]