4 grudnia w biurze PwC w Warszawie odbyły się szkolenia dla studentów uczestniczących w programie. Swój udział zarejestrowali studenci z 12 uczelni. W sumie uczestniczyło ponad 70 osób z całej Polski.

Szkolenie przebiegało w podziale na dwie sesję – warsztaty dla tzw. Juniorów, czyli osób nowych w Enactus, oraz warsztaty dla liderów i seniorów, studentów, którzy już kolejny rok działają w programie.

Juniorów prowadził przez wstęp do programu i proces przygotowania projektu Elgar Baumer  (Managing Director, International Affiliate Division, Enactus) oraz Tomasz Duda (Junior Program Manager, Enactus Poland). Przedstawiając założenia Enactus omówili z uczestnikami krok po kroku etap planowania oraz realizacji projektu. Na koniec studenci spotkali się z Tomaszem Miłoszem, Dyrektorem Personalnym PwC, który podzielił się swoimi doświadczeniami z konkursów Enactus, na których występując w roli Jurora oceniał dotychczasowe projekty. Zachęcając studentów do aktywnego zaangażowania się w program podkreślał, iż z punktu widzenia pracodawcy taka aktywność jest zawsze bardzo wysoko ceniona i uznawana za praktyczne doświadczenie. Dlatego im wcześniej studenci rozpoczną działalność tym większą szansę będą mieli aby się więcej nauczyć i zrealizować swoje plany związane z rozwojem, również zawodowym.

W tym samym czasie kilka pięter wyżej, liderzy zespoły i seniorzy przeszli warsztat z Lidershipu, który pozwolił im utrwalić umiejętności i wiedzę dotyczącą przywództwa. Spotkanie poprowadzili konsultanci PwC (Małgorzata Wnęk-Kolaska oraz Wioletta Wąsik). W drugiej części dnia odbyła się dyskusji nad metodami efektywnych rekrutacji nowych studentów do zespołu oraz rozbudowy drużyn na uczelniach.

Na koniec, niekwestionowany ekspert networkingu, Grzegorz Turniak (prezes BNI Polska) przeprowadził doskonały warsztat na temat budowania relacji i sieci kontaktów. Podając studentom szereg pomysłów, inspirował ich i zachęcał do odważnego nawiązywania nowych relacji, które pozwolą na rozwój projektów i prowadzonej działalności.

Jak mówi Michał Przybylski – lider zespołu Enactus Wyższej Szkoły Zarządzania i Bakowości – „Kolejne szkolenie Enactus, tym razem w gościnnych biurach firmy PWC było dla mnie szczególnie wyjątkowe ponieważ udało nam się przyjechać wraz z nowymi członkami naszego teamu świeżo po rekrutacji. Była to doskonała okazja by od kuchni zobaczyli na czym polega Enactus i poczuli świetną atmosferę którą trudno było przekazać im słowami podczas rekrutacji.”

„Na pewno to szkolenie zmotywowało mnie do dalszej pracy i do rozwijania kolejnych nowych projektów. Dla mnie jedną z najczynniejszych rzeczy na szkoleniu była możliwość wymiana poglądów i doświadczeń z innymi liderami.” – mówi Mateusz Madej, lider zespołu Enactus Politechniki Łódzkiej

Ogólnopolskie szkolenia dla studentów Enactus, jak to 4 grudnia, mają na celu rozwój ich kompetencji i stałe podnoszenie jakości realizowanych przez zespoły projektów.

[nggallery id=8]