Na temat celów oraz możliwości zacieśnienia współpracy między biznesem a studentami w ramach Enactus, dyskutowali sponsorzy Enactus na spotkaniu w BIGRAM, 19 marca.

W dyskusji uczestniczyli prezesi, dyrektorzy oraz menedżerowie takich firm jak: PKO Bank Polski, Microsoft, PMI Chapter Poland, Credit Agricole Bank Polska, AmCham, Cargill, Grupa LOTOS, Grupa GPEC.

Podczas spotkania przedstawione zostały również plany strategiczne rozwoju programu w Polsce oraz na świecie, jak również obecne praktyki współpracy biznesu z studentami Enactus, m.in. program grantowy, powoływanie nowych zespołów, współpraca merytoryczna, powoływanie mentorów do zespołów, plany rekrutacyjne wobec studentów.

Na początek o zakończonym konkursie grantowym opowiedziała Pani Jowita Twardowska, z Grupy LOTOS. Przypomnijmy, studenci mieli możliwość aplikowania na grant opracowując projekt zgodny z celami sponsora (więcej tutaj).

O swoich doświadczeniach przy rekrutacji nowych zespołów, i zapraszaniu uczelni do programu Enactus opowiedział Adam Stanyer, członek zarządu Grupy GPEC, która w styczniu 2014r, wspólnie z Enactus, nawiązała współpracę z Politechniką Gdańską. Dziś zespół już aktywnie działa i planuje kolejne projekty.

Kolejne rozwiązanie z obszaru ‘biznes-studenci’ przedstawiła Agnieszka Krogulec – Członek Zarządu ds. Wolontariuszy w PMI Poland Chapter. Uruchamiany w 2014r. system mentoringu w ramach PMI ma na celu umożliwienie współpracy zespołom studenckim z wolontariuszami z Project Management Institute. Zespół z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc już współpracuje z mentorem z PMI, kolejne możliwości pojawiły się w Gdańsku oraz Łodzi.

Obecni na spotkaniu rozmawiali następnie na temat już prowadzonych inicjatyw oraz możliwości budowania podobnych rozwiązań w przyszłości. Wszyscy obecni zgodzili się iż podobne działania przynoszą korzyść nie tylko studentom ale również organizacjom wspierającym, które m.in. w ten sposób budują relację z przyszłymi pracownikami. Wszyscy sponsorzy zgodzili się, że studenci Enactus to wartościowi i pożądani kandydaci.
[nggallery id=4]