Drużyna SIFE WSZiB w Poznaniu powstała w 1993 roku. Jednym z inicjatorów założenia zespołu był prof. Józef Orczyk – pierwszy rektor uczelni.

„SIFE jest jednym ze sposobów zbudowania szansy działania. Amerykanie, a właściwie przedstawiciele biznesu, doszli do wniosku, że w procesie kształcenia trzeba znaleźć płaszczyznę działania dla ludzi, ale musi to być także płaszczyzna działania zbiorowego, nie tylko indywidualnego. Poprzez SIFE chciałem wszczepić młodzieży przekonanie, że potrafią formułować cele i je realizować.”- powiedział prof. Józef Orczyk.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu może poszczycić się nie tylko długą historią w programie SIFE, ale również wyjątkowymi sukcesami, jakie studenci odnosili, zarówno w konkursach krajowych, jak i międzynarodowych. Drużyna WSZiB trzykrotnie osiągnęła mistrzostwo w Ogólnokrajowym Konkursie SIFE Poland (w latach 1999-2001).

W międzynarodowym finale SIFE World Cup 2001, który odbył się w Londynie, zespół, jako jedyna polska reprezentacja w historii, zakwalifikował się do ścisłego finału. W ostatniej rundzie, drużyna rywalizowała z reprezentacjami Brazylii, Malezji oraz Stanów Zjednoczonych.

Obecnie WSZiB w Poznaniu reaktywuje swoją działalność w SIFE. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję spotkać się z Panem Ryszardem Orlińskim (Prorektorem uczelni), Panią Marią Skibniewską (Opiekunem naukowym SIFE WSZiB) oraz ze studentami, którzy tworzą zespół. W tym roku akademickim, drużyna planuje się zająć przede wszystkim projektami adresowanymi do kobiet. Zespół wciąż prowadzi rekrutację nowych członków i zachęca wszystkich studentów WSZiB w Poznaniu do zaangażowania się w program SIFE.