Nowy zespół SIFE Szkoły Głównej Handlowej zaprasza na spotkanie pod tytułem „Jak innowacje technologiczne wpływają na społeczeństwo?”. We współpracy z uczelnią oraz Studenckim Forum Business Centre Club, studenci organizują spotkanie z jednym z szefów Google – dr Alfredem Z.Spectorem.

Wykład odbędzie się a Auli Głównej SGH w Warszawie już 14 października o godzinie 13.30. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy chętni studenci.

Współpraca drużyny SIFE Warsaw School of Economics z Google rozpoczyna działania zespołu w ramach programu SIFE.

Alfred Z.Spector dołączył do Google w 2007 r. Jest wiceprezesem ds. badań i inicjatyw społecznych. Odpowiada między innymi za inicjatywę open-source oraz współpracę z uczelniami. Dr Spector współprowadzi także Google.Org – organizację zajmującą się filantropią opartą na wykorzystaniu technologii. Prowadzi wszechstronne wykłady na temat innowacyjności i badań. Wiele czasu poświęca również na współpracę Google ze społecznością akademicką. Otrzymał nagrodę 2001 IEEE Computer Society’s Tsutomu Kanai Award za pracę nad skalowalnymi architekturami i systemami rozproszonymi.

Na wykładzie na SGH, Alfred Z.Spector omówi niektóre z badań podejmowanych przez Google (przykładowo w zakresie tłumaczenia maszynowego, przetwarzania semantycznego i zarządzania informacją), a także niektóre z możliwych korzystnych skutków dla naszego społeczeństwa – w dziedzinie nauki, edukacji, działalności filantropijnej i wielu innych. Zakończy prezentacją ciekawych wyzwań stojących przed nami, zarówno z technologicznego, jak i regulacyjnego punktu widzenia. Zapraszamy!