Międzynarodowy konkurs Enactus World Cup odbył się w dniach 29. września – 1. października w Cancun w Meksyku. Podczas wydarzenia reprezentacje 36 państw przedstawiły swoje projekty, przed międzynarodowym jury. Polskę reprezentowała drużyna Uniwersytetu Gdańskiego. Prezentacje oceniali starannie dobrani sędziowie – członkowie zarządów firm z całego świata.

Decyzją sędziów, do rundy finałowej zakwalifikowały się reprezentacje Niemiec, Wielkiej Brytanii, Nigerii oraz Puerto Rico.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Technical University of Munich, Niemcy

II miejsce – University of Southampton, Wielka Brytania

III miejsce – Kaduna Polytechnic, Nigeria

IV miejsce – University of Puerto Rico, Humacao, Puerto Rico
Zwycięski zespół z Monachium zaprezentował projekty związane z rozwojem mikro przedsiębiorczości, dotyczącej pszczelarstwa oraz optyki, w Afryce i Ameryce Południowej. Zastosowane przez nich innowacyjne rozwiązania (np. technologia produkcji okularów za 1$) nie tylko pozwoliły na rozwój i powstanie nowych przedsiębiorstw ale też w pozytywny sposób wpłynęły na rozwiązanie innych problemów w danych społecznościach lokalnych.

Zapraszamy do oglądania ich prezentacji:

[youtube id=”hiD42NFXBUQ” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Tradycyjnie, konkursowi międzynarodowemu towarzyszą wydarzenia dodatkowe, takie jak fora dyskusyjne z udziałem studentów i reprezentantów firm. Entuzjazmem zaproszonych gości cieszy się również event „Culture Fair”. To wydarzenie, podczas którego studenci prezentują przedmioty, materiały, czy też potrawy charakterystyczne dla swojego państwa.

Zapraszamy do oglądania Flashback video i poczucia niesamowitej atmosfery World Cup:

[youtube id=”sSoX9l6ZkBA” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć oraz pozostałych nagrań video z wydarzenia. Materiały oraz wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej Enactus World Cup, oraz kanale Enactus w serwisie youtube.