Enactus World Cup 2023 już za nami, a atmosfera nadal unosi się emocjami i inspiracją. Coroczna 4-dniowa międzynarodowa konferencja Enactus i konkurs na najlepszy projekt społeczny spośród reprezentacji z ponad 30 krajów w tym roku odbył się w Utrechcie w Holandii. Było to prawdziwe święto wszystkich zespołów Enactus z całego świata.

Polska reprezentacja Enactus, czyli zespół z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wraz z Opiekunem Naukowym – Faculty Advisor dr Iwoną Czerską pokazał, na co ich stać, prezentując projekt BORDO.SPACE, który zdobył uznanie na światowym forum. BORDO.SPACE to prawdziwa rewolucja na polskim rynku, to pierwsza platforma, która ma na celu ułatwienie nawiązywania trwałych relacji biznesowych i stworzenie miejsca, gdzie kreatywność i przedsiębiorczość spotykają się w innowacyjnej przestrzeni. Twórcy w dziedzinach takich jak fotografia, UGC, design, web design czy marketing mogą przenieść swoje portfolia na platformę, co staje się wizytówką online ich talentu. Jednocześnie ambitni przedsiębiorcy mogą wystawiać oferty pracy, szukając dokładnie takiego artysty lub kreatywnego geniusza, który wpisuje się w ich wizję. Nasza reprezentacja wykazała się nie tylko kreatywnością, ale również zaangażowaniem społecznym. Projekt nie tylko zwrócił uwagę jury, ale również zyskał uznanie ze strony publiczności. Enactus UE Wrocław udowodnił, że innowacje i przedsiębiorczość społeczna mają potencjał przekształcania rzeczywistości.

Co do samego zwycięzcy, tajemnicą już nie jest, że Enactus World Cup 2023 Champions został zespół Enactus Egipt z Uniwersytetu Kafr El-Sheikh. Natomiast Enactus World Cup 2023 Vice-Champions został przypisany dla zespołu Enactus Tunezja z Tunis Business School. Ich projekty zaskoczyły wszystkich oryginalnością i skutecznością działań.

Z pewnością to wydarzenie jest dla nas wszystkich inspiracją do działania na rzecz lepszej przyszłości. Do zobaczenia na kolejnych, pełnych pasji i zaangażowania, wydarzeniach! Miło Nam ogłosić, że Enactus World Cup 2024 odbędzie się w tętniącej życiem stolicy Kazachstanu – Astanie.

Oczywiście wyjazd na Enactus World Cup 2023 nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Partnerów Programu, czyli BIGRAMOracleVIVE Textile RecyclingBank Gospodarstwa KrajowegoBICFundacja Empiria i WiedzaPfizerDOZ S.A.Gide Warsaw, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Szczególne podziękowania należą się dla VIVE Textile Recycling i Fundacja Empiria i Wiedza za ufundowanie nagrody głównej dla studentów oraz Faculty Advisor.