Przygotowując harmonogram konferencji Future Leaders myśleliśmy o studentach, którzy czują w sobie potencjał lidera, chcą rozwijać umiejętności przywódcze i zdobywać wiedzę na temat najnowszych i najważniejszych zagadnień biznesowych. 

Dlatego 2 kwietnia w Poznaniu, na konferencji podzieliliśmy szkolenia na trzy bloki tematyczne:

Zrównoważony rozwój i innowacje w projektach CSR (czyli to o czym każdy przyszły lider wiedzieć powinien). Ekspert w dziedzinie innowacji opowie Wam dlaczego zrównoważony rozwój jest ważny i czym naprawdę jest CSR. To nie public relations, ani marketing, to coś znacznie ważniejszego i większego niż działania jednej firmy.

Leadership, w ujęciu teoretycznym i praktycznym, czyli zagadnienia z psychologii zarządzania, inteligencja emocjonalna, style przywództwa, typy temperamentu, autorytet, style pracy, a na koniec coś dla każdego uczestnika, czyli Ja Lider – co jest moją siłą i czy na pewno mam potencjał lidera. Trochę bardziej krytyczne podejście do nas samych, dyskusja i próba odnalezienia drogi ku leadership’owi.

W trzecim bloku coś o Human Resources, czyli najpierw dla zainteresowanych prezentacja o tym, jak stawiać pierwsze kroki na rynku pracy i jak prezentować się na rozmowie. Najczęściej popełniane błędy i wykroczenia młodych kandydatów. Następnie szkolenie dla bardziej zaawansowanych, zainteresowanych karierą w HR’ach. Czyli jak prowadzi się rekrutację? Jakich narzędzi używają firmy i jakich narzędzi i metod możesz używać Ty jako lider swojego zerspołu, projektu lub inicjatywy. Jak pozyskać ludzi na których nam najbardziej zależy? Jak ocenić ich potencjał i zachęcić do współpracy? czyli też trochę o employer brandingu od strony lidera jako pracodawcy. I jako wisienka na torcie – prezentacja historii w doradztwie personalnym oraz wybranych ofert stażowych.

Zorganizujemy też punkt informacyjny dla osób, które nie znają SIFE, a chciałyby się czegoś dowiedzieć oraz prezentację filmową SIFE gdzie pokażemy studentów i projekty ze wszystkich stron świata!

Na koniec dnia fascynująca dyskusja z Program Managerem SIFE na Europę, Elgarem Beumerem, czy studenci mają wpływ na to co wydarzy się w biznesie zarówno w skali mikro jak i makro? Jak możemy zmieniać świat? 

Zarejestrowani uczestnicy konferencji moga wędrować po wybranych modułach szkoleniowych, zmieniając sale w trakcie przerw i wybierając najbardziej dla siebie interesujące tematy. Rejestracji proszę dokonywać za pośrednictwem formularza

Przy niektórych warsztatach dodalismy opis dla kogo szczególnie polecamy dane spotkanie. Zapraszamy Was serdecznie do zapoznania się ze szczegółami agendy. Wszyscy uczestnicy otrzymają e-certyfikaty po szkoleniu!

Do zobaczenia już 2 kwietnia w Poznaniu!

<Zobacz harmonogram Future Leaders>