6 września 2016 roku w Teatrze Kamienica odbyła się Próba Generalna prezentacji polskiej reprezentacji przed Enactus World Cup w Toronto.

Podczas wydarzenia studenci Enactus z Uniwersytetu Łódzkiego zaprezentowali efekty swojej pracy przed przedstawicielami partnerów i sponsorów Enactus Poland oraz przedstawicielami biznesu którym bliskie są działania programu.

Próbne jury miało okazję zobaczyć jak projekt został udoskonalony od Finałów Krajowych, które odbyły się w czerwcu.

 

Zespół przedstawił projekt SweetHelp, który łączy seniorów oraz rodziców dzieci chorych na cukrzycę. W Polsce codziennie mnóstwo dorosłych zmaga się z problemem opieki nad dziećmi z cukrzycą typu I, które potrzebują ciągłej pomocy. To stres dla rodziców i nierzadko brak czasu na odpoczynek, czy pracę.

 

Opieka nad dzieckiem wymaga od rodziców ogromnego poświęcenia sił i czasu. Pilnowanie odpowiedniej diety i zachowań, a przede wszystkim bardzo częste badanie poziomu cukru to tylko kilka z codziennych obowiązków.

 

Celem projektu jest znalezienie odpowiedniej opieki dla chorego dziecka i materialne wsparcie seniorów, którzy nadal są sprawni i aktywni.
Projekt spotkał się z ogromnym entuzjazmem partnerów oraz sponsorów. Dzięki cennym uwagom jury studenci dopracowują swoją prezentację by już za 2 tygodnie przedstawić rezultaty na Finałach Światowych w Toronto.

 

[nggallery id=42]