Prezesi i dyrektorzy dołączyli do mentorów studentów działających w organizacji Enactus. W czasie warsztatów Enactus Future Leaders, 1 kwietnia 2016 r w Łodzi, doradzali zespołom studenckim, w jakim kierunku powinni rozwijać swoje projekty.

Dariusz Blocher (Prezes Budimex), Joanna Pruszyńska-Witkowska (Prezes Headlines Porter Novelli), Przemysław Andrzejak (Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju, Artur Miernik (Dyrektor HR w Grupie Pelion), Robert Żelewski (Członek Zarządu McCormick) oraz Piotr Wielgomas (Prezes Zarządu BIGRAM) uczestniczyli w warsztatach Enactus Future Leaders, które odbyły się 1 kwietnia 2016 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

W ramach warsztatu Speed Consulting Session, poznawali poszczególne projekty zespołów Enactus, a następnie korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia w biznesie doradzali studentom jak mogą m.in. zwiększyć skalę swoich projektów realizowanych na rzecz lokalnych społeczności.

„Biznes chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, szczególnie w takich okolicznościach jak warsztaty Enactus, w trakcie których mamy okazję rozmawiać o rozwoju projektów, które realnie poprawiają byt społeczności lokalnych. Spotkania ze studentami są również inspirujące dla nas, prezesów, którzy mimo wieloletniego doświadczenia, zawsze dowiadujemy się czegoś nowego. Mamy nadzieję, że studenci zaprezentują wyniki swoich projektów już 6 czerwca, na ogólnopolskim konkursie Enactus w Kinotece.” – mówił Piotr Wielgomas, Prezes Zarządu BIGRAM.

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu prezesi i dyrektorzy pomogli nakreślić studentom plan dalszego rozwoju projektów. W sumie w konferencji Enactus Future Leaders uczestniczyło ponad 170 studentów oraz 20 konsultantów i trenerów. BIGRAM wspiera Enactus od 2009 roku.

[nggallery id=36]