W dniach 28-30 września w Toronto odbył się Enactus World Cup. Swoje projekty przedstawiły reprezentacje 32 krajów, w tym Polski, które ocenione zostały przez jury złożone z menedżerów oraz prezesów największych światowych firm, m.in.: WalMart, KPMG, Coca-Cola czy Microsoft.

Uniwersytet Łódzki – reprezentant Polski podczas międzynarodowych finałów Enactus dotarł do półfinału dzięki projektowi SweetHelp. Inicjatywa powstała poprzez chęć pomocy dwóm grupom osób – rodzicom dzieci diabetyków oraz seniorom nie mogącym znaleźć dodatkowego źródła dochodu.

Przeprowadzenie szkoleń dla osób starszych w tematyce cukrzycy, stworzenie aplikacji umożliwiającej rodzicom znalezienie wykwalifikowanych opiekunów, edukacja najmłodszych oraz współpraca ze sponsorami – to wszystko złożyło się na sukces projektu.

Projekt Uniwersytetu Łódzkiego w pierwszej rundzie został oceniony wyżej przez jury od projektów drużyn z Australii i Rosji.

Nasi reprezentanci mieli możliwość wyjazdu do Toronto dzięki wsparciu sponsorów m.in: Uniwersytetu Łódzkiego, Urzędu Miasta Łódź, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

14435263_1102516116462457_816724674101715195_o

Zwycięzcami okazali się studenci z Kanady z Memorial University of Newfoundland.

Drużyna zaprezentowała projekt SucSeed, który umożliwia dostęp do świeżej żywności osobom z odizolowanych społeczności północnych części Kanady.

Chęć pomocy mieszkańcom własnego kraju w sposób ekonomiczny oraz przyjazny dla środowiska doprowadziła do powstania systemu hydroponicznego hodowli żywności. Przy wsparciu inżynierów studenci stworzyli produkt dający mieszkańcom północnych części Kanady, gdzie dostęp do świeżej żywności jest bardzo utrudniony, możliwość wytwarzania jej na własną rękę.

Po przeprowadzeniu testów, studenci rozpoczęli poszukiwania osób, które mogłyby z nimi współpracować. Opiera się ona na przekazaniu osobom biorącym udział w projekcie w jaki sposób przy pomocy systemu mogą uprawiać żywność oraz w jaki sposób budować biznes w oparciu o to rozwiązanie.

Niska cena budowy systemu, możliwość dużych oszczędności oraz zarobku, sprawiła, że projekt rozwija się w bardzo szybkim tempie oraz cały czas tworzy nowe miejsca pracy i nowe działalności biznesowe.

29405970214_495d49d2f5_o

Więcej informacji oraz prezentacje drużyn zobaczyć można tutaj