Za nami Finał Enactus World Cup 2014, który odbył się w dniach 22-24 października w Pekinie. Podczas wydarzenia reprezentacje 34 państw przedstawiły swoje projekty, przed międzynarodowym jury.

Polskę reprezentowała drużyna Enactus Uniwersytetu Gdańskiego, która zaprezentowała 2 projekty: BoZeWsi (Village in the City)  w wyniku którego w Trójmieście powstały trzy eko-bazary, na których mieszkańcy mają dostęp do zdrowej nie przetworzonej żywności. Targi to równeiż wsparcie dla rolników którzy nie posiadają dużych gospodarstw. Udział w projekcie pozwolił im na dodatkowy dochód na poziomie 2000 zł z jednego targu.

Drugi gdański projekt „Second life of waste”, dotyczył produkcji kołder i poduszek, z zebranych plastikowych butelek generująca przychody nie tylko dla producenta ale i dla grupy osób bezdomnych (kołdry trafiają też do ośrodków noclegowych dla bezdomnych). Akcja zbierania butelek przeprowadzona była w wszystkich gdańskich szkołach podstawowych angażując blisko 10 000 dzieci.

Dzięki wysokiej ocenie projektów Polska znalazła się wśród 16 najlepszych drużyn Enactus na świecie!

Najlepszy okazał się zespół z Chin, którego projekt dotyczył stworzenia stabilnego rozwiązania technologicznego na dostarczenie energii elektrycznej na terenach Chin oddalonych od sieci energetycznej.

Wyniki w rundzie finałowej przedstawiają się następująco:

I miejsceNorth China Electric Power University, Chiny

II miejsce – Mohammadia School of Engineers, Marocco

III miejsce – University of Puerto Rico, Puerto Rico

Szczegółowe wyniki z całego finału można znaleźć tutaj

Zachęcamy do oglądania video flashback i poczucia niezwykłej atmosfery Enactus World Cup 2014:

Zapraszamy również do oglądania prezentacji finałowej zespołu z Chin:

[nggallery id=19]