Rok akademicki 2014/2015 obfituje w akcje podejmowane w ramach Enactus przez PMI Poland Chapter. Obecnie główne działania skupiają się na stworzeniu programu Project Advisory, w ramach którego Wolontariusze z ramienia PMI Poland Chapter wspierać będą działania zespołów uczelnianych Enactus.

Mentorzy będą się koncentrować na wspieraniu rozwoju konkretnych projektów prowadzonych w zespołach, doradzając jak również szkoląc studentów z zakresu zarządzania projektami.

Wolontariusze PMI PC podjęli już współpracę z zespołami na Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Już wkrótce dołączą do tej grupy kolejne drużyny.

Jak mówi Marcin Kosidłowski (Project Manager po stronie PMI PC): „Ucząc i wspierając innych mamy okazję do ugruntowania swojej wiedzy, a wspólne stawianie czoła przeciwnościom projektowym buduje więzi, które pozostają czasami na zawsze w pamięci. Każda nowa współpraca dla PMI i Enactus oznacza wymianę doświadczeń, a także poszerzenie zakresu umiejętności dla wszystkich uczestników projektu. Project Advisory stworzy też możliwość do sprawdzenia uniwersalności standardu PMI, poszerzenia dokumentacji projektowej, a także zaczerpnięcia nowych motywacji i podejść prezentowanych przez zarówno zespoły uczelniane jak i mentorów.”

Dodatkowo trwają prace nad stworzeniem materiałów wspierających realizację projektów w ramach programu, które będą łączyć elementy standardu PMI z kryterium Enactus.

Warto również wspomnieć, iż PMI Poland Chapter był zaangażowany w największe wydarzenia odbywające się w ramach Enactus Poland w drugiej połowie 2014 roku. Agnieszka Krogulec – Członek Zarządu PMI Poland Chapter ds. Wolontariuszy i Sponsor projektu po stronie PMI PC, w październiku brała udział jako juror w Enactus World Cup w Pekinie.

DSC_0762

Następnie w listopadzie, podczas konferencji Enactus Starter, Michał Milewski przeprowadził dla studentów warsztat dot. narzędzi monitorowania i ewaluacji projektów.

DSC_0302