Enactus Poland objął patronatem dwie bardzo interesujące pozycje książkowe, wydane przez Wydawnictwo MT Biznes. Pierwsza to zbiór zredagowanych wpisów z najbardziej poczytnego bloga we wszechświecie jak określają autorzy Steven D. Levitt oraz Stephen J. Dubner.

Książka jest idealnym rozwiązaniem dla milionów czytelników, którzy uwielbiają wszystko, co związane z freakonomią. Ta książka – zaskakująca, elokwentna i dowcipna – to kolejny dowód geniuszu autorów, za sprawą którego odnieśli oni międzynarodowy sukces: 7 milionów sprzedanych egzemplarzy książki w 40 językach.

Steven D. Levitt, profesor ekonomii na University of Chicago, został uhonorowany medalem John Bates Clark, wyróżnieniem przyznawanym najbardziej wpływowym amerykańskim ekonomistom przed czterdziestką. Jest również założycielem organizacji The Greatest Good, która stosuje koncepcje rodem z freakonomii w przedsięwzięciach biznesowych i filantropijnych.

Stephen J. Dubner jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem, dziennikarzem oraz osobistością radiową i telewizyjną. Zrezygnował z pierwotnej ścieżki kariery – niedoszłej gwiazdy rocka – by pisać książki. Od tamtej pory uczył angielskiego na Columbii, pracował dla „New York Timesa”, a także opublikował trzy książki niezwiązane tematycznie z freakonomią.

W publikacji odpowiadają na szereg dość niecodziennych pytań:
– Dlaczego obsługa pokładowa samolotu nie dostaje napiwków?

– Jaką metodę ataku byś wybrał, gdybyś był terrorystą?

– Dlaczego w KFC co chwila brakuje smażonego kurczaka?

Przez ostatnich dziesięć lat autorzy opublikowali na Freakonomics.com ponad 8 tysięcy wpisów. Sami otwarcie przyznają, że wiele z nich jest do niczego. Postanowili je wszystkie przejrzeć i wybrali te najlepsze z najlepszych. Dzięki temu dowiesz się, na jakie tematy ludzie kłamią, dlaczego warto rozważyć wprowadzenie podatku od seksu oraz… tak, tak… kiedy warto obrabować bank (odpowiedź: nigdy, zwrot z inwestycji jest strasznie marny). Levitt i Dubner piszą tu również sporo o własnych zainteresowaniach i pasjach, od hazardu, przez golfa i tryktraka, aż po wycofanie z obiegu jednocentówek.

Książkę można bezpośrednio nabyć tutaj

Druga pozycja to „Człowiek w kasku” autorstwa Jona Gordona. Jest to prawdziwa historia bezinteresownego, lojalnego, pełnego entuzjazmu, pracowitego, ambitnego i empatycznego sportowca, lidera i członka zespołu. Jaki wpływ wywarł na swoją drużynę i cały program sportowy swojej uczelni? Czego my możemy się od niego nauczyć?

Jon Gordon jest autorem licznych bestsellerów, a jego mowy motywacyjne inspirują publiczność na całym świecie. Wyznawane przez niego zasady zostały przetestowane przez niezliczone firmy wyróżnione w rankingu Fortune 500, szkoły, szpitale, drużyny sportowe i organizacje typu non-profit.

W książce znajdziesz:

– prawdziwą historię George’a Boiardiego i jego drużyny oraz spuściznę ich wspólnych doświadczeń;

– 21 rad, jak stać się wybitnym członkiem zespołu;

– życiowe lekcje płynące z przemyśleń trenerów i kolegów George’a;

– 21 ćwiczeń, które pozwolą ci zbudować wspaniały kolektyw.

Pełna praktycznych spostrzeżeń i zmieniających życie lekcji, ta książka zainspiruje cię, by stawać się coraz lepszym współpracownikiem i zbudować wspaniały zespół.

Książkę można bezpośrednio nabyć tutaj

 

Serdecznie zachęcamy do lektury!