Od wygranej w konkursie 4 czerwca (relacja z konkursu), studenci z drużyny SIFE Uniwersytetu Łódzkiego każdą wolną chwilę poświęcają na swoje projekty opracowując nową prezentację, która pokaże ich dokonania na SIFE World Cup w Waszyngtonie (30.09-3.10.2012).

Studenci zaprezentują postępy swojej pracy podczas SIFE World Cup Work Out, wydarzenia organizowanego przez Polsko-Brytyjską Izbę Handlową oraz SIFE Poland, już 7 września w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie.

Sife World Cup Workout będzie próbą generalną naszej reprezentacji przed wyjazdem na finał światowy, gdzie studenci zmierzą się z finalistami SIFE z 39 państw. Oceny projektów dokonywać będzie Jury składające się z Prezesów i Dyrektorów międzynarodowych firm, m.in. Wall Mart, KPMG czy Microsoft.

„Jesteśmy niezwykle dumni, iż będziemy reprezentować Polskę na finale światowym SIFE World Cup w Waszyngtonie. Wygrana zmobilizowała nas do jeszcze cięższej pracy. Próba generalna to dla nas  wyjątkowe wydarzenie i okazja do uzyskania cennych wskazówek dotyczących zarówno naszych projektów jak i samej prezentacji.” – podkreśla Maria Paszyńska team leaderka SIFE UŁ

Próba będzie symulacją konkursu. Studenci zaprezentują w języku angielskim swoje projekty, nad którymi pracowali przez ostatni rok, natomiast wszyscy obecni obserwatorzy wystąpią w roli Jury konkursowego. Uzyskana w ten sposób informacja zwrotna pozwoli studentom nanieść ostatnie poprawki do prezentacji i zwiększy ich szanse na zwycięstwo w Waszyngtonie.

Partnerami wydarzenia sa między innymi: Ambasada Brytyjska w Warszawie oraz UK Trade&Investment