Od początku grudnia 2023 roku studenci Zespołów Enactus w ramach programu mogą uczestniczyć w cyklu warsztatów tematycznych dotyczących elementów tworzenia i zarządzaia projektami oraz tematyki związanej z biznesem i przedsiębiorczością. Do tej pory studenci mogli uczestniczyć w warsztatach dotyczących Design Thinking, Tworzenia Persony, Customer Development, Zarządzania Czasem i Siły Nawyku w zastosowaniach biznesowych.

Warsztaty odbywają się w formule online podczas których przekazywane są podstawowe informacje z zakresu danego zagadnienia, a w dalszej części analizowane są przykłady na podstawie których studenci przekładają je do własnych projektów. Tematy warsztatów są połączone z kolejnymi etapami prac nad projektami studentów, dzięki czemu stopniowo udoskonalane są rozwiązania opracowywane przez poszczególne zespoły.

„Takie podejście powoduje, że systematycznie dostarczamy treści potrzebne do kolejnego etapu projektu. Studenci znają terminy kolejnych spotkań dzięki czemu mogą z wyprzedzeniem zapalnować w nich udział i aktywnie uczestniczyć. Podczas warsztatu prezentujemy podstawy teoretyczne przechodząc następnie do praktyki. Chcemy aby te spotkania były w pełni interaktywne, było miejsce na dyskusje czy konkretne problematyki jakie aktualnie mają studenci. Korzystamy przy tym zarówno z treści wideo jak również dodatkowych e-booków i materiałów opracowanych przez ENACTUS.” – podsumowuje to Project Manager Enactus Poland Marek Walczyński.

Warsztaty tematyczne i projektowe w ramach Enactus Poland, to dodatkowa oferta poza warsztatami realizowanymi podczas cyklicznych konferencji Enactus Starter i Enactus Future Leaders. Po zakończeniu cyklu warsztatów na uczestników będą czekały Certyfikaty uczestnictwa potwierdzające zapoznanie się z poszczególnymi tematami.

Na studentów czekają jeszcze spotkania dotyczące Tworzenia modeli biznesowych i Wystąpień publicznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej jak dołączyć do Enactus i co eferujemy zajrzyj TUTAJ.