Już 6 czerwca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1) w Warszawie odbędzie się Konkurs Enactus Poland 2016!

Podczas wydarzenia studenci Enactus zaprezentują efekty swoich projektów przed biznesowym jury, rywalizując o tytuł najlepszego zespołu i prawo do reprezentowania naszego kraju podczas Enactus World Cup 2016 w Toronto w Kanadzie.

W Jury konkursu zasiadają prezesi, członkowie zarządu oraz dyrektorzy i menedżerowie, którym bliskie są zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu oraz edukacji i rekrutacji młodych talentów. Ocenie sędziowskiej na konkursie podlegać będzie m.in.: efektywność projektów, osiągnięte wyniki, dobór grupy odbiorców, innowacyjność, trwałość efektów.

Prezentując swoją pracę i osiągnięcia przed jurorami, studenci uzyskują wartościową informację zwrotną, która w konsekwencji prowadzi do realizacji efektywnych i wartościowych projektów edukacyjnych w lokalnych społecznościach. Konkurs stwarza doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między studentami oraz nauki od doświadczonych liderów biznesu.

W poprzedniej edycji uczestniczyło blisko 400 osób – 300 studentów i 100 jurorów. Podczas wydarzenia studenci zaprezentują realizowane w tym roku akademickim projekty przedstawiając wymierne wyniki swoich działań i udowadniając w tracie 17 minutowej prezentacji, że wpłynęli znacząco na lokalną społeczność i doprowadzili do rozwoju przedsiębiorczości, pomogli wybranej grupie docelowej.