Już 6 czerwca 2016 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Pl. Defilad 1) odbędzie się Konkurs Enactus Poland 2016!

Podczas wydarzenia studenci Enactus zaprezentują efekty swoich projektów przed biznesowym jury, rywalizując o tytuł najlepszego zespołu i prawo do reprezentowania naszego kraju podczas Enactus World Cup 2016 w Toronto w Kanadzie.

W Jury konkursu zasiadają prezesi, członkowie zarządu oraz dyrektorzy i menedżerowie, którym bliskie są zagadnienia społecznej odpowiedzialności biznesu oraz edukacji i rekrutacji młodych talentów. Ocenie sędziowskiej na konkursie podlegać będzie m.in.: efektywność projektów, osiągnięte wyniki, innowacyjność, trwałość efektów czy też zastosowany model biznesowy.

Prezentując swoją pracę i osiągnięcia przed jurorami, studenci uzyskują wartościową informację zwrotną, która w konsekwencji prowadzi do realizacji efektywnych i wartościowych projektów edukacyjnych w lokalnych społecznościach. Konkurs stwarza doskonałą okazję do wymiany doświadczeń między studentami oraz nauki od doświadczonych liderów biznesu.

W poprzedniej edycji uczestniczyło ponad 300 studentów i 100 jurorów. Łącznie zespoły akademickie zaprezentowały blisko 30 projektów.

Tak jak w ubiegłym roku studenci zaprezentują realizowane projekty w 17 minutowych prezentacjach pokazując pozytywny wpływ na lokalne społeczności.