W dniach 3-4 listopada Uniwersytet SWPS gościł blisko 200 studentów Enactus z całej Polski!

Konferencja Enactus Starter jest wydarzeniem dedykowanym wyłącznie studentom Enactus. Przede wszystkim jest to pierwsze spotkanie nowo zrekrutowanych w danym roku akademickim członków organizacji ze światem Enactus!

Uniwersytet SWPS zapełnił się ubranymi w niebieskie koszulki, pełnymi energii studentami już od piątkowego przedpołudnia. Na początek w trakcie rejestracji uczestnicy otrzymali pakiety startowe od Grupy Axa, wraz z koszulkami Enactus.

Pierwszym punktem spotkania było uroczyste rozpoczęcie, na którym Tomasz Duda – Dyrektor Programu Enactus Poland przywitał wszystkich obecnych. Wręczone zostały nagrody w konkursie dotyczącym branż w jakich działa Siemens. Podczas rozpoczęcia z ramienia uczelni uczestników przywitał opiekun naukowy zespołu Enactus Uniwersytetu SWPS, doktor Konrad Maj, który w krótkim wystąpieniu opowiadał o historii budynku uczelni w której kiedyś mieściła się fabryka Szpotańskiego, niezwykłego polskiego innowatora. Następnie studenci zaopatrzeni w pakiety startowe od Axa Polska udali się na pierwszy blok warsztatów.

Rosa Amann z Amazon Polska poprowadziła warsztat pod tytułem Building trust and an effective team. O komunikacji w zespole opowiedział Piotr Szlązak z Grupy Eurocash. Na warsztacie z Podstaw planowania projektów i zarządzaniu projektami swoją wiedzą podzielił się Marek Czerwiński z Ferrero Polska Commercial. Równolegle trwały warsztaty prowadzone przez pozostałych partnerów Enactus. O tym czym są mobilność i digitalizacja studenci dyskutowali podczas spotkania, które prowadził Ralf Wirtz z Volkswagen Financial Services Poland, a po nim podstaw Design Thinking uczyła ich Magdalena Mips z Grupy Wirtualna Polska.

 Wśród prelegentów znaleźli się również Karol Jachymek, Izabela Lipińska, Krzysztof Leoniak,
Bartosz Zalewski z Uniwersytetu SWPSProjektantki Sukcesu – Marta Osuch i Agnieszka Rejowska, Glib Skrybka i Wojtek Wodyński z Grupy Innovatika, Błażej Jurewicz z Architects of Value, Szymon Górnik z PMI Poland Chapter, Kasia Żbikowska z Grupy Kapitałowej PGE oraz członkowie Enactus i Alumni Enactus Poland – Bartłomiej Malinowski, Tomasz Duda, Małgorzata Ambrożewicz, Rafał Baranowski, Żaneta Szypowska oraz Mateusz Madej.
 

 

DSC_0230

Enactus Starter to pierwszy duży przystanek w nowym roku akademickim z Enactusem! Stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy zespołami oraz oczywiście integracji i pielęgnowania ducha Enactus!

Dziękujemy wszystkim partnerom, prelegentom oraz Enactus SWPS za zorganizowanie wydarzenia!

[nggallery id=53]