W dniach 15 – 16 września członkowie zespołów Enactus wzięli udział w Inspiration Camp 2017.
Dzięki inspiracyjnym wystąpieniom przedsiębiorców i przedstawicieli firm, oraz warsztatom służącym generacji nowych rozwiązań – wkraczamy w nowy rok akademicki z głowami pełnymi pomysłów! Pierwszego dnia Inspiration Camp spotkaliśmy się na Uniwersytecie SWPS gdzie mieliśmy okazję posłuchać zarówno historii sukcesów innowacyjnych przedsiębiorców jak i konkretnych informacji o tym skąd pozyskać środki na sfinansowanie projektów.
W pierwszej kolejności pokrótce przypomnieliśmy sobie kryterium Enactus, a następnie wysłuchaliśmy prezentacji Ferrero Polska Commercial reprezentowanego przez Panią Małgorzatę Szleszyńską (Dział Relacji Korporacyjnych, Instytucjonalnych i PR) na temat realizowanych przez firmę działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz tworzeniu raportu CSR.
W dalszej kolejności Konrad Kwiatkowski z Helpzy podzielił się historią stworzenia nowego medium społecznościowego, które za cel stawia sobie zamianę postów i reakcji na realną pomoc potrzebującym. Następnie wraz z Marcinem Joką pojawił się robot Photon, który wywołał niemałe zainteresowanie. Marcin podzielił się z nami historią wartego dziś 14 milionów projektu, który zapoczątkował w murach Politechniki Białostockiej kilka lat temu.
Następnie Piotr Czek, Mateusz Głogowski i Jakub Kur wprowadzili nas w zagadnienia dotyczące historii, celów oraz wymogów związanych z funduszem PGE Ventures. Kolejną prezentację w bloku inspiracji poprowadziła Magdalena Kwoska z ramienia PwC Polska. Opowiedziała o możliwościach rozwoju projektów w ramach inkubatorów społecznych.
Do projektów powiązanych z zagadnieniami mobilności i digitalizacji inspirowali następnie przedstawiciele Supportera Enactus – Volkswagen Financial Services – Monika Kmiecicka oraz Ralf Wirtz. Na zakończenie studenci mieli okazję posłuchać nieco więcej o działaniach społecznych realizowanych w ramach Amazon w Polsce o których opowiedziała Pani Ewa Szpejna-Kawecka.
Drugiego dnia studenci spotkali się w siedzibie Grupy Wirtualna Polska w Warszawie gdzie uczestników przywitał Artur Miernik – Wiceprezesa ds. HR. Następnie całodzienny warsztat prowadzili przedstawiciele Grupy Innovatika: Klaudyna Długozima oraz Wojciech Wodyński. Przeprowadzili oni studentów przez całodzienny proces w ramach którego zapoznali się oni z metodologią Design Thinking, i mieli okazję rozpocząć pracę nad tworzeniem nowych pomysłów skoncentrowanych wokół celów zrównoważonego rozwoju ONZ (SDG 2030) W ramach warsztatu studenci miedzy innymi pracując w terenie prowadzili wywiady z potencjalnymi beneficjentami.
.