Już 14 października w Johannesburgu rozpocznie się Enactus World Cup 2015! EWC to niezwykłe wydarzenie, podczas którego mistrzowskie drużyny z ponad 30 krajów, w których obecny jest program, prezentują swoje projekty i ich wpływ na rozwój społeczności lokalnych.

W tym roku Polskę reprezentuje zespół Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który zaprezentuje projekt „Aphasia”, skierowany do osób dotkniętych afazją.

 

Afazja to zaburzenie mowy, którego przyczyną jest uraz mózgu, najczęściej wylew. Studenci SGGW zetknęli się z tematem podczas konferencji na temat afazji.

Zainspirowani do pomocy afatykom nawiązali podczas wydarzenia współpracę z Marcinem Wichrowskim, wykładowcą w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, który stworzył aplikację Aphasia Create.

Aplikacja ta nie tylko wspiera osoby dotknięte przez afazję w komunikacji ale również pomaga w ich rehabilitacji. Enactus SGGW zajął się promocją i wsparciem rozwoju aplikacji tak, aby była ona jak najlepiej dopasowana do potrzeb afatyków.

Dodatkowo uruchomiona została strona internetowa afazjapomoc.pl, na której zamieszczone zostały informacje dla osób pierwszy raz stykających się z problemem afazji.

Projekt spotkał się z dużym uznaniem otrzymując między innym wsparcie w ramach konkursu grantowego Grupy LOTOS – „Odpowiedzialnie z LOTOSem” i opisywany był między innymi w Polsacie czy też Rzeczpospolitej.

Reklama aplikacji pojawiła się również w Magazynie Medicover.

Rzeczpospolita

afazja OK 2

 

Poza prezentacjami projektów w trakcie Enactus World Cup odbędą się również liczne spotkania, panele dyskusyjne oraz debaty sprzyjające wymianie doświadczeń pomiędzy uczestnikami, przedstawicielami świata biznesu oraz opiekunami naukowymi.
W wydarzeniu udział weźmie ponad 3000 uczestników w tym ponad 600 jurorów, menedżerów i dyrektorów z całego świata, przedstawicieli takich firm jak KPMG, WallMart, Microsoft i inne.

Część wydarzeń, dyskusji oraz ceremonii obejrzeć będzie można na żywo za pośrednictwem strony https://enactus.org/worldcup/

Znajdują się tam informacje na temat agendy oraz czasu w jakim dostępny będzie stream on-line z wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń z Johannesburga i kibicowania polskiej drużynie!