W dniach 13 oraz 14 listopada w Akademii Leona Koźmińskiego oraz Wydziale MINI Politechniki Warszawskiej odbyła się już II edycja Enactus Starter – jednego z największych wydarzeń szkoleniowych organizowanych w ramach Enactus w Polsce.

Tegoroczna edycja skupiła blisko 170 studentów z całej Polski z 13 uczelni wyższych. Uczestnicy Enactus Starter wzięli udział w 17 szkoleniach gdzie były poruszane tematy dotyczące projektowania usług, prawnych aspektów zakładania startupu, komercjalizacji projektów, budowania efektywnego zespołu oraz zarządzania nim, modelowania procesów biznesowych, kreatywności w pracy projektowej, tworzenia strategii marketingowej, team buildingu, zarządzania czasem.

Starter 10

 

Spotkania poprowadzili doświadczeni praktycy i menedżerowie z firm partnerskich Enactus i nie tylko m.in.:

– Marcin Kwieciński (konsultant biznesu),
– Tomasz Duda (Enactus Poland),
– Michał Stanikowski oraz Małgorzata Barszcz-Chlebińska (PKO Bank Polski),
– Wojciech Wdowiak (Trendmetric),
– Kamila Klich i Ania Jańczuk (BIGRAM SA),
– Mateusz Kaliszewski oraz Arkadiusz Hazler (Projekt Prototypowanie Marzeń),
– Patrycja Romaniuk (The Sustainers),
– Barbara Korczyńska (Associate Director, HR Service Delivery Covance),
– Norbert Młynarczyk (firma prawnicza Kulicki Młynarczyk),
– Michał Przybylski (PwC Polska),
– Tomasz Szczęśniak, Łukasz Kulicki (firma prawnicza Kulicki Młynarczyk),
– Justyna Bakalarska (BRIEF),
– Paulina Kozak (Grupa Entendard),
– Michał Szewczyk i Agnieszka Sikorska (Engage Warsaw).

 Celem szkoleń było pozyskanie wiedzy przez studentów, która wesprze ich rozwój oraz działalność podczas tworzenia projektów.Dzięki praktycznym zadaniom studenci w aktywny sposób mogli pozyskać wiedzę na temat projektowania innowacyjnych rozwiązań czy team buildingu.Ważnym elementem konferencji Enactus Starter jest również możliwość poznania się przez nowych członków Enactus z całej Polski co wpłya korzystnie na wymianę doświadczeń i współpracę w roku akademickim..Studenci zdobytą wiedzę wykorzystają już w nadchodzących tygodniach.
 Starter 6  Starter 12

 

Już teraz zapraszamy wszystkich studentów na marcową konferencję Enactus Future Leaders a także na przyszłoroczną odsłonę Enactus Starter.

 

[nggallery id=25]