Rok akademicki 2016/2017 w Enactus rozpoczął się od dwóch zupełnie nowych wydarzeń nakierowanych na rozwój liderów oraz tworzenie projektów.

LEADERSHIP ACADEMY

 7 i 8 października nowi liderzy zespołów Enactus z całej Polski zjechali do Warszawy. Dwa dni wypełnione były praktycznymi warsztatami poruszającymi kluczowe kwestie i obszary ważne dla liderów zespołów. Warsztaty prowadzone były z tematów takich jak: zarządzanie zespołem, skuteczne monitorowanie zadań i postępów projektów,  budowanie marki zespołu i organizacji.

W ciągu tych dwóch dni wywiązało się mnóstwo inspirujących dyskusji o tym jak najlepiej rozwijać zespół, z jakich narzędzi korzystać i jak inspirować kolejne pokolenia liderów. Było ciekawie, dynamicznie i intensywnie.

 img_8103

INSPIRATION CAMP

inspiration-camp
14 i 15 października odbyło się kolejne spotkanie tym razem skierowane przede wszystkim do potencjalnych liderów projektów i członków zarządów zespołów.

Spotkanie przede wszystkim miało na celu zbudowanie jak najlepszego zrozumienia kryterium programu oraz zainspirowanie studentów do nowych inicjatyw. 

Pierwszy dzień odbywający się na Uniwersytecie SWPS skupony był wokół projektowych inspiracji. Studenci mieli okazje spotkać się między innymi z:

  • przedstawicielami PKO Banku Polskiego, który zainspirował studentów do pracy nad rozwiązaniami w dynamicznie rozwijającym się obszarze FinTec;
  • przedstawicielami Grupy Saint-Gobain, którzy rzucili studentom wyzwanie z obszaru zrównoważonego budownictwa;
  • Davidem Huse, byłym dyrektorem w P&G który przedstawił 4 inspiracje projektowe z różnych obszarów i sowich doświadczeń;
  • Paweł Kudzia poprowadził wykład o dobrym zrozumieniu CSR wychodzącym bezpośrednio z potrzeb beneficjentów;
  • Wśród prelegentów również gościł Alumn Enactus Poland, aktualnie konsultant w dziale innowacji PwC – Michał Przybylski, który uchylił rąbka tajemnicy gdzie szukać pieniędzy na rozwijające się projekty.

Na zakończenie pierwszego dnia gościliśmy Katarzynę Sadło, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, która inspirowała studentów historią dwóch społecznych projektów o zasięgu ogólnopolskim.

Drugiego dnia gościliśmy na Stadionie Narodowym  w siedzibie Business Link, a praca skupiała się już na tworzeniu nowych koncepcji projektowych przy wykorzystaniu metodyki – Human Centered Design oraz Lean Model Canvas.. W wydarzeniu wzięło udział 9 reprezentacji zespołów Enactus z Polski, łącznie ok. 40 osób.

[nggallery id=43]