Wrzesień dla studentów Enactus był bardzo aktywny! W ciągu tego miesiąca miały miejsce trzy wydarzenia, które zachęciły i zmotywowały naszych członków programu do aktywnego działania w roku akademickim 2018/2019.

LEADERSHIP ACADEMY

W dniach 7-8 września liderzy zespołów i ich zastępcy z całej Polski przyjechali na dwudniowe szkolenie Leadership Academy 2018.

Pierwszego dnia liderzy spotkali się w przestrzeni kreatywnej Branspace w Warszawie, gdzie na początku przedstawiono nowego Enactus Poland Program Managera – Annę Taraska. Uczestnicy brali udział w warsztatach związanych z rekrutacją, budowaniem zespołu i motywacji. Drugiego dnia wszyscy spotkali się w siedzibie firmy BIGRAM S.A., gdzie omówiono plan działań na rok akademicki 2018/2019 oraz zagadnienia związane z budowaniem wizerunku.

Liderzy powrócili do swoich ośrodków akademickich pełni inspiracji i energii do działania!

PRÓBA GENERALNA DO ŚWIATOWYCH FINAŁÓW ENACTUS

Próba generalna do Enactus WorldCup, była ostatnim przystankiem dla studentów ze Szkoły Głównej Handlowej, którzy w maju otrzymali prawo do reprezentowania Polski na najważniejszym wydarzeniu w programie Enactus. Wydarzenie odbyło się w 25 września w siedzibie Google Campus w Warszawie.

Na początku spotkania prezes BIGRAM S.A. – Piotr Wielgomas razem z Sonią Zakrzewską – Country Leader Enactus Poland przywitali gości. Następnie Enactus Poland Program Manager Anna Taraska przedstawiła korzyści dla biznesu we współpracy z Enactus, a w drugiej części spotkania studenci z SGH przestawili swoją prezentację przed biznesowym jury.

Reprezentanci otrzymali wiele wartościowych rad i wskazówek i z ogromną dawką motywacji wyruszyli do Kalifornii, aby przedstawić projekt Mionsz.

 

INSPIRATION CAMP 2018

To pierwsza konferencja w tym roku akademickim. Delegacje studenckie z całej Polski przybyły do Warszawy, aby rozpocząć nowy rok z potężną dawką inspiracji i zapałem do działania!

Pierwszy dzień konferencji odbył się w przestrzeni kreatywnej HubHub w Warszawie. Studenci mogli wysychać prelekcji partnerów Enactus oraz ekspertów biznesowych, którzy w 30 minutowych sesjach omawiali obszary związane i.in. z design thinking, zarządzaniem projektami czy swoim doświadczeniem w biznesie. Prelegentami na wydarzeniu byli: Magdalena Sadowska-Pożycka (Siemens), Radosław Sitek (PLL LOT), Agnieszka Dąbrowska (AXA), dr Bartosz Mazurkiewicz (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, InMarketing), Marek Czerwiński (Ferrero Polska Commercial), Monika Kmiecicka (Volkswagen Financial Services), Marta Osuch i Agnieszka Rejowska (Projektantki Sukcesu) oraz Dawid Czechowicz (portal BogatyStudent.pl)

W trakcie pierwszego dnia był również panel dyskusyjny pt.: „Jak wygrać Enactus Poland National?”, w którym uczestniczyli przedstawiciele zwycięskich zespołów Enactus tacy jak: Angela Czyżewska (UG), Krystian Długosz (UŁ), Majka Gryczyńska (UEWr) i Katarzyna Łozińska (SGH).

Drugiego dnia uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do siedziby jednego z partnerów Enactus – Wirtualnej Polski, gdzie uczestniczyli w warsztacie o tematyce Design Thinking. Spotkanie poprowadzili Glib Skrypka oraz Marcin Zioło, którzy byli przedstawicielami firmy Innovatika – partnera Enactus Poland.