W domach studentów i uczniów zalegają książki, które nie są już przez nich używane, ponieważ nie mają czasu na szukanie miejsca/osoby, gdzie/komu mogą oddać lub wymienić się książką. Jednocześnie zakup nowych książek, w szczególności do nauki, wiąże się z wysokim kosztem a dostęp do wybranych pozycji jest ograniczony – niektóre książki nie są na bieżąco dodrukowywane, w bibliotekach brakuje najnowszych wydań lub dostępna jest ich mała ilość.

Ograniczona dostępność literatury ma odzwierciedlenie w niskim poziomie czytelnictwa, który notujemy rok rocznie w Polsce. Studenci i uczniowie, którzy potrzebują danych książek, w szczególności do nauki, ściągają je często z nielegalnych źródeł i drukują lub kopiują od znajomych. W efekcie cierpią autorzy książek, których prawa nie są szanowane oraz przyroda – zamiast ograniczać produkowanie papieru, generujemy go jeszcze więcej.

Stworzenie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią społeczeństwu wymianę i wypożyczanie książek między sobą, rozwiną w nich pasję do literatury, zwiększą świadomość na temat istoty poszanowania praw autorskich oraz potrzeby dbania o środowisko poprzez ograniczanie ilości wykorzystywanego papieru.

Zapraszamy Cię do udziału w konkursie

„Podaj dalej! Empik & Enactus Poland”

ZASADY KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PRZYKŁADOWY
ARKUSZ OCENY WNIOSKÓW

WYNIKI ANKIETY

Na wasze koncepcje czekamy jeszcze:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)